هایبوری

نسخه کامل: زندگی نامه فرانسس فابرگاس سولر ( در آرسنال )
شما در حال مشاهده نسخه ساده شده مطالب هستید. نسخه کامل را به همراه قالب بندی ببینید.
صفحات: 1 2
در 4 می سال 1987 در ارنیز دی مار کاتالونیای اسپانیا به دنیا آمد ...:heart:

فوتبال او به طور جدی تر با تیم ب بارسلونا آغاز شد . در مسابقات جهانی همراه با تیم ملی زیر 17 ساله های اسپانیا خوش درخشید . جایی که عنوان بهترین پاس گل دهنده رقابت ها را ازان خود کرد . جایی که شاید ونگر او را پسندید و جانشینی مناسب برای پت ویرا دانست .

در 16 سالگی خانواده خود را به مقصد انگلیس ترک کرد و با مبلغ 25 / 2 میلیون یورو به آرسنال پیوست . با 16 سال و 177 روز به عنوان جوانترین بازیکن تاریخ آرسنال لقب گرفت و اولین بازی خود را در جام اتحادیه برای آرسنال انجام داد جایی که پس از تساوی 1 - 1 در ضربات پنالتی به پیروزی رسیدند . در مرحله بعدی رکوردی دیگر را برای خود رقم زد . جوان ترین گل زن آرسنال . گلزنی وی در بازی برابر ولورهمپتون که با نتیجه 5 - 1 به سود آرسنال به پایان رسید شروع بسیار دلچسبی برای سس بود .

کم کم در تیم اصلی آرسنال جای گرفت و در بازی جام خیریه انگلیس برابر منچستر یونایتد به میدان رفت . بازی که با نتیجه 3 - 1 به سود توپچی ها به پایان رسید . با مصدومیت ویرا جای فابرگاس در مرکز میدان توپچی ها قوی تر شد و وظیفه ای سنگین به دوش او افتاد . شروع فوق العاده ای بود . پیروزی 4 - 1 برابر اورتون در خانه حریف , پیروزی معروف 5 - 3 برابر میدلزبورو در هایبری و سپس در پیروزی 3 - 0 برابر بلکبرن بود که سس توانست اولین گل خود را در رقابت های لیگ جزیره به ثبت برساند . در همین زمان ها با بازگشت ویرا به نیمکت رفت البته در این حین بازی هایی برای آرسنال انجام داد . اما جایگاه او در تیم اصلی خیلی دور نبود . بعد از چند بازی ویرا و سس در پیروزی هایی برابر منچستر سیتی - چارلتون و استون ویلا خوش درخشیدند . سس در این مدت تقریبا به طور ثابت برای آرسنال بازی کرد تا در نهایت در بازی 2 - 2 برابر پاناتیناکو یونان در جام قهرمانان اروپا بازی کرد .

هم چنین وی به عنوان دومین جوان گلزن تاریخ لیگ قهرمانان نیز شناخته شد . جایی که در پیروزی 5 - 1 آرسنال برابر روزنبورگ موفق به گلزنی شد . البته آرسنال آن سال با شکست برابر بایرن مونیخ از صعود به مراحل بالاتر باز ماند . در آن سال سس سومین گل خود را نیز برابر لیورپول و در پیروزی 3 - 1 به ثمر رساند . فصلی که آرسنال به مقام دومی رسید و پشت سر چلسی به اختلافی اندک موفق به قهرمانی نشد . آن سال به قهرمانی در جام حذفی و پیروزی برابر منچستر در ضربات پنالتی برای سس و هم تیمی هایش به پایان رسید .

سال بعد با جدا شدن ویرا از آرسنال جا برای فابرگاس باز تر شد . هم اکنون همه نگاه ها به اوست و میانه میدان آرسنال در دستان او . البته آرسنال به جدایی ستارگان در آن سال ها فصل را جالب شروع نکرد . غیر از شکست 1-0 برابر چلسی شکست های دیگری برابر میدلزبورو و وست بروم ویچ نیز داشتند و شاید پیروزی برابر آژاکس در لیگ قهرمانان کمی وضعیت آنان را بهتر کرد . در کل فصل نا منظمی را با آرسنال طی کرد . باخت هایی برابر چلسی و نیوکاسل و برد های 3 - 0 برابر بلکبرن و 7 - 0 برابر اورتون در نهایت مقام چهارمی را برای سس به همراه داشت .

در همین سال نیز سس اولنی کارت قرمز خود را در بازی برابر اورتون و شکست 1 - 0 برابر این تیم تجربه کرد . ولی این تجربه بد با پیروزی ان ها برابر رئال مادرید در جام قهرمانان فراموش شد . در این سال سس بازی های بسیار خوبی در لیگ قهرمانان انچام داد و باعث شد تیم به فینال معروف 2006 راه پیدا کند جایی که یکی از تلخ ترین خاطره های سس رقم خورد . در همین زمان نیز سس اولین بازی خود را به طور 90 دقیقه برای تیم ملی اسپانبا به میدان رفت و موفق به پیروزی 3 - 2 تیمش برابر ساحل عاج شد .

در 2 سال بعدی نیز سس خود را به جایی رساند که هم اکنون از او به عنوان ستون تیم آرسنال یاد می شود . موفق به کسب عنوانی با آرسنال نشد اما در مجموع بازی های خوب او باعث شده تا تیم هایی مانند بارسلونا و رئال مادرید او را متعلق به اسپانیا بدانند . همده افتخارات وی نیز در تیم ملی اسپانیا رقم خورد . به خصوص در قهرمانی این تیم در رقابت های جام ملت های اروپا و سومی جام کنفدراسیون ها . او نیز 4 امین سال بی جامی را با آرسنال سپری می کند و امیدوار است سال بعد سال متفاوتی برای وی و هم تیمی هایش باشد . هم تیمی هایی که آنان نیز اکثرا هنوز موفق به کسب عنوانی با آرسنال نشده اند .

[تصویر: attachment.php?aid=1]

نگارش و ترجمه : یوسف بذرکار
امیدوارم همیشه توپچی بمونه ولی . . . !!!!!! S_31S_33
فکر کنم محبوبترین بازیکن باشگاه باشه ! مخصوصا که الان کاپیتانه !!

ممدل تو هم نفس بد نزن فعلا که توپچیه ! پس بزار خوش باشیم و فکر سال بعد رو نکنیم !!!
كنعان راست ميگه فعلا رو عشق است چون من اميدي به موندن طولانيش تو تيم ندارم فكر كنم يكي دو سال ديگه از تيم بره
فابرگاسS_32
چقدر نا امیدید
امیدوارم متحول بشه وتا آخر دوران بازیگرش تو آرسنال بمونهS_17
میترسم از آرسنال بره و نابود شه!S_26
ولی به قول دوستان بهتره به حالا فکر کنیم که سسکی جون داره خوش و خرم برا تیم بازی میکنه! چو فردا رسد فکر فردا کنیم! حالا امسال یه جام بگیریم تا ببینیم چی میشه!(البته فکر نکنم اگه جام بگیریم فابرگاس بره)S_20
مگه دست خودشه که بره پس عشق و علاقش به ارسنال و هوادارا چی میشه S_31 من میدونم همش تقصیر اون کارلاست انقدر گفت از زندگی کردن تو لندن راضی نیستم اون سسک بیچاره هم زن ذلیل S_27 اگه بره که یه عمر حسرت ارسنال تو دلش میمونهS_46 و مثل روسیچکی برمیگردهS_13
(07-17-2009، 11:02 PM)kanaan نوشته است: [ -> ]فکر کنم محبوبترین بازیکن باشگاه باشه ! مخصوصا که الان کاپیتانه !!

ممدل تو هم نفس بد نزن فعلا که توپچیه ! پس بزار خوش باشیم و فکر سال بعد رو نکنیم !!!

به نظر من ونپرسی محبوبترین هستS_24
کاپیتانی هم حق ونپرسی هست
:
(09-22-2009، 11:09 AM)Arsenal14out نوشته است: [ -> ]
(07-17-2009، 11:02 PM)kanaan نوشته است: [ -> ]فکر کنم محبوبترین بازیکن باشگاه باشه ! مخصوصا که الان کاپیتانه !!

ممدل تو هم نفس بد نزن فعلا که توپچیه ! پس بزار خوش باشیم و فکر سال بعد رو نکنیم !!!

به نظر من ونپرسی محبوبترین هستS_24
کاپیتانی هم حق ونپرسی هست


من توی آرسنال به فابرگاس وون پرسی علاقه خاصی دارمS_32ولی اینکه ون پرسی کاپیتان بشه رو قبول ندارم چون
1-هنوز فابرگاس هست
2-ون پرسی اعصاب نداره همون جا دارو رو بازیکن های حریف رو یه کتک مفصل می زنه
ولی اگه خدایی نکرده S_23فابرگاس بره برای کاپیتان کردنش ونگر باید کلی باهاش حرف بزنهS_24
فابرگاس اعجوبه است. همه ی تیم های حریف از پاس گلاش می ترسن.فابرگاس مثل ونگر تکه البته تا وقتی که تو آرسناله.
صفحات: 1 2